M8 9-13 May

Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Anda di halaman 1dari 19

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 8

ISNIN 9/5
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 5

KELAS: 5 Kreatif

MASA: 8.10 -9.10 pagi


TEMA: 2 : KESIHATAN DAN KEBERSIHAN MINGGU: 8
12.30 -1.00 tengah hari
UNIT: 4 : Bahaya dalam Senyap TARIKH: 9/5/2022
TEMPOH: 30 minit dan
TOPIK: Imunisasi HARI: Isnin
60 minitChoose an
item.

Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK

1.2 1.2.1 Rasional Nilai Murni

Aspirasi Murid:

Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti


Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional

OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):

Pada akhir PdPC murid dapat :


Murid berjaya bertutur untuk menyatakan pendapat
Bertutur untuk menyatakan pertimbangan dan keputusan berdasarkan bahan dengn betul.
berdasarkan bahan.

SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:

Sebutan dan Intonasi


Buku Teks: 23-25
Mendengar dan Bertutur

STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI

Pengenalan:- murid dapat mencapai objektif


pembelajaran dengan baik dan diberi
Murid membaca sajak bertajuk Hargai Dirimu dalam buku teks ms 23. Murid latihan pengayaan.
menyatakan maksud sajak.

Aktiviti:-
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 23-25.
3. Murid membaca memahami dan bertutur untuk menyatakan pertimbangan
dan keputusan berdasarkan bahan.
4. Murid dibimbing membuat pertimbangan dan keputusan tentang sesuatu
maklumat. (KBAT)
5. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan kecil.
6. Secara berkumpulan, murid berbual dialog yang lengkap berdasarkan murid dapat mencapai objektif
maklumat dalam petikan buku teks. (PAK 21) (PBD) pembelajaran dengan bimbingan dan diberi
latihan pengukuhan.
Penutup:-

Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.


PdPC pada hari ini:
Presentations (Persembahan)-
KBAT Mengaplikasi PAK-21
berkumpulan.

TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Main Peranan


TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID

Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:

Murid melakukan aktiviti dengan Murid diberikan lembaran kerja untuk Murid diberikan lembaran kerja untuk
bimbingan guru. pengukuhan. pengayaan.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
BAHASA MELAYU TAHUN 3 KREATIF
MINGGU 8 TARIKH 9/5/2022
HARI Isnin
KELAS 3k MASA 9.10-9.40 pagi
10.00-11.00 pagi
TEMA KEBERSIHAN DAN KESIHATAN
TAJUK TEMA 1 : KESIHATAN DAN KEBERSIHAN

Unit 4 : Saya sihat dan bertenaga

SK 1.1 Mendengar dan memberikan respons

SP 1.1.2 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap

(i) suruhan dan permintaan, dan


(ii) silaan dan larangan

KEMAHIRAN Kemahiran Mendengar dan Bertutur


OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
- Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap

(i) suruhan dan permintaan, dan

(ii) silaan dan larangan

KRITERIA Murid dapat:


KEJAYAAN - Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap suruhan dan
permintaan, dan silaan dan larangan berdasarkan bahan rangsangan.

AKTIVITI PdP Set Induksi


1. Murid mendengar penerangan guru tentang ayat suruhan, permintaan
dan silaan serta larangan.
Aktiviti
2. Murid dibahagi dalam kumpulan dan bersoal jawab mengenai tugasan
masing-masing
3. Murid menyambung ayat mengikut jenis masing-masing.
4. Murid mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap
suruhan dan permintaan, dan silaan dan larangan berdasarkan bahan
rangsangan
5. Murid membina ayat mengikut jenis yang diminta oleh guru.
6. Murid berkongsi dengan rakan-rakan.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran sambil mendapat bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn Buku Aktiviti
ABM/BBM -
PKJR SK -2.1 Jenis-jenis jalan raya
PKJR SP 2.1.3 Menjelaskan had laju kenderaan yang bergerak di setiap jenis jalan.
PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran)

PAK-21 Teach Me (Ajarkan Saya)


STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual
KBAT Memahami KB Mengecam
EMK : ILMU Pendidikan Moral EMK: NILAI Kasih Sayang
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI Murid yang dapat menguasai objektif pembelajaran diberi latihan


pengayaan / pengukuhan.(buku aktiviti)
Murid yang kurang menguasai objektif pembelajaran diberi latihan pemulihan.
SELASA

RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN TS25

MATA
Pendidikan Jasmani MINGGU 8
PELAJARAN
KELAS 4 Inovatif MASA 8.40 -9.10 pagi
TARIKH 10/5/2022 HARI Selasa
UNIT 3: Johan Kategori Serangan
TAJUK: Jauh dan Dekat (1)
1.6.1 Menghantar bola ke
pelbagai jarak dan arah
dengan menggunakan
anggota badan
dan alatan yang dibenarkan.
1.6 Melakukan
1.6.2 Menerima hantaran
kemahiran asas
KOD bola dari pelbagai jarak dan
permainan kategori KOD STANDARD
STANDARD arah dengan anggota badan
serangan dengan lakuan PEMBELAJARAN
KANDUNGAN dan
yang betul.
alatan yang dibenarkan.

5.4.1 Memilih rakan untuk


melakukan aktiviti secara
berpasangan dan
berkumpulan.

Diakhir pdp, murid akan


dapat : 1. Dapat menghantar dan
OBJEKTIF - Menghantar bola ke KRITERIA menerima bola ke
PEMBELAJAR pelbagai jarak dan arah KEJAYAAN pelbagai jarak dan arah.
AN - Menerima hantaran
bola dari pelbagai jarak
dan arah
STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN

AKTIVITI
PERMULAAN 1. Murid membuat aktiviti memanaskan badan Start a game.
2. Murid jalankan aktiviti pass dan receive the ball.
AKTIVITI
3. Murid bermain permainan kecil The Best Among The Best.
UTAMA
4. Murid melaksanakan ansur maju dan disertai aktiviti sumbang saran.
5. Murid membuat refleksi pembelajaran hari ini.
AKTIVITI
PENUTUP 6. Aktiviti menyejukkan badan.

PEMBELAJARA
N ALAF 21  Three Stray,
-P. Koperatif  Peta I-Think One Stay
 Round Table  Lain – lain :
- PBL  Role  Pembentang
 Think, Pair – ___________________________
Play/Main an Hasil
 P. Masteri Share Sendiri ____
Peranan
 Hot Seat
 Inkuiri  Gallery walk  Deklamasi
Pen. Sajak/Nyanyi
an
 PM.
Masalah
 Lain-lain : bola sepak/bola
 Buku
 Internet lembut/skitel________________
teks
 Radio / TV ________
BAHAN BANTU  Kad  Eksperimen
 Bola ___________________________
BELAJAR (BBB) manila  Gambar
 Field Marker _______
 Powerp /cerita
___________________________
oint
______

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN
MERENTASI  Kreativiti & Inovasi  TMK  Keusahawanan
KURIKULUM
(EMK)

 Membanding  Membuat  Membuat


 Menghubungkait Inferens
KEMAHIRAN beza Keputusan
 Menginterpretasi  Membuat
BERFIKIR  Mengkategori
Ramalan
 Membuat Rumusan
 Mencipta Analogi
 Menjana Idea  Mentafsir  Menilai

 Hasil
PENILAIAN  Lembaran Kerja  Lisan
Pembentangan  Lain – lain :
PENGAJARAN &  Pemerhatian
 Tugasan individu /
 folio
_________________
PEMBELAJARA  Kuiz
kumpulan
 Perbincangan
___
N  Projek
 Ujian
 Senarai semak

 Komunikas  Pemikiran Kritikal


i  Kreativiti dan
ELEMEN 6K
 Kolaboratif inovatif
 Karektor  Kebangsaan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)

MATA PELAJARAN SEJARAH TAHUN 6 KREATIF

TEMA/TAJUK : KELAS : 6K
MINGGU : 8
NEGARA MALAYSIA MASA :
TARIKH : 10/5/2022
 murid 4I dapat
UNIT: 2. NEGERI-NEGERI DImenguasai aktiviti
10.30-11.30 kemahiran
pagi yang dijalankan dan
diberikan peneguhan positif. HARI : Selasa
MALAYSIA TEMPOH: 60 minit
REFLEKSI

Standard Kandungan:

10.2 Negeri-negeri di Malaysia


Standard Pembelajaran:

10.2.2 Menamakan ketua negeri bagi negeri-negeri di Malaysia.

K10.2.6 Menjelaskan kepentingan menghormati lambang negeri.

JENIS PRAUJIAN

⮚ Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.

⮚ Kuiz SANTAI

TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN

Murid dapat: Murid dapat: Murid dapat:

- Menamakan ketua - Menerangkan - Membentangkan


mengenai ketua negeri ketua negeri bagi
negeri bagi negeri-
bagi negeri-negeri di
negeri di Malaysia. negeri-negeri di
Malaysia.
Malaysia.
OBJEKTIF - Menyusun - Menjelaskan
kepentingan - Menjelaskan
kepentingan
menghormati lambang kepentingan
menghormati lambang
negeri. menghormati lambang
negeri.
negeri.

SET Murid berkongsi nama negeri-negeri di Malaysia.


INDUKSI Murid mengaitkan dengan ketua-ketua negeri.

1. Murid dibahagikan
dalam kumpulan dan
perlu membuat tugasan 1. Murid diberikan
1. Guru memberi
yang di berikan. peluang untuk jelaskan
penerangan dan
dan mengenali ketua
informasi kepada murid
2. Murid membuat negeri-negeri di
2. Murid bersoal jawab perbentangan dalam Malaysia.
mengenai ketua-ketua kumpulan.
2. Sesi percambahan
negeri di Malaysia.
3. Guru membimbing minda dilakukan agar
3. Murid melaksanakan hasil perbincangan murid lebih memahami
aktiviti main peranan kumpulan yang isi pembelajaran hari ini.
AKTIVITI dilakukan oleh murid.
mengenali ketua-ketua
RABU
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 5 KREATIF

KELAS: 5K
TEMA: 2 : KESIHATAN DAN KEBERSIHAN MINGGU: 8
MASA: 10.30-11.30 PAGI
UNIT: 4 : Bahaya dalam Senyap TARIKH: 11/5/2022
12.30-1.00 TENGAH HARI
TOPIK: Ibarat Musuh dalam Selimut HARI: Rabu
TEMPOH: 60 minit

Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK

2.1 2.1.2 Kesihatan Nilai Murni

Aspirasi Murid:

Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti


Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional

OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):

Pada akhir PdPC murid dapat :


Murid berjaya mencari makna dengan menggunakan kamus
Membaca dan merujuk kamus dan media elektronik untuk dan media elektronik dengan cekap dan betul.
mencari makna perkataan.

SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:

Sebutan dan Intonasi


Buku Teks: 26
Membaca

STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI

Pengenalan:-

Murid mendengar penerangan guru tentang penyakit berbahaya.

Aktiviti:- Murid Tahun 5k belajar


bersama guru ganti. Pdpc akan
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
disambung pada kelas minggu
dengan tajuk pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 26.
hadapan disebabkan
3. Murid membaca dan merujuk kamus dan media elektronik untuk mencari ketidakhadiran guru (cuti
makna perkataan berwarna merah dengan tepat. (PBD) kuarantin)
4. Murid dibimbing mencari makna dengan menggunakan kamus dan media
elektronik. (KBAT)
5. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan kecil. Murid diberikan kad
imbasan beberapa istilah tentang penyakit berbahaya. PdPC pada hari ini:
6. Secara berkumpulan, murid diminta berbincang dan mencari makna
Memuaskan /
perkataan yang diberi dengan tepat. Kemudian, bentangkan hasil kerja di
hadapan kelas. (PAK 21) Tidak memuaskan

Penutup:-

Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.

Presentations (Persembahan)-
KBAT Menganalisis PAK-21
berkumpulan.

TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Latihan


TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
BAHASA MELAYU TAHUN 3 KREATIF
MINGGU 8 TARIKH 11/5/2022
HARI Rabu
KELAS 3k MASA 7.40-8.40 pagi
12.00-12.30 tengah hari
TEMA KEBERSIHAN DAN KESIHATAN
TAJUK TEMA 2 : KESIHATAN DAN KEBERSIHAN

Unit 4 : Saya sihat dan bertenaga

SK 2.1 Asas membaca dan memahami

SP 2.1.2 Membaca dengan sebutan yang betul, intonasi yang sesuai, dan memahami:

(i) pelbagai jenis ayat,

(ii) perenggan

(iii) petikan

KEMAHIRAN Kemahiran Membaca


OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
- Membaca dengan sebutan yang betul, intonasi yang sesuai, dan memahami:

(i) pelbagai jenis ayat,

(ii) perenggan

(iii) petikan

KRITERIA Murid dapat:


KEJAYAAN - membaca dengan sebutan yang betul, intonasi yang sesuai, dan memahami
pelbagai jenis ayat,perenggan dan petikan

AKTIVITI PdP Set Induksi


1. Murid berkongsi hasil pembacaan merujuk dalam buku teks.
Aktiviti
2. Murid membaca petikan awal karangan dengan sebutan yang
betul, intonasi yang sesuai.
3. Aktiviti pembacaan individu dan kumpulan.
4. Murid menyusun ayat mengikut jenis.
5. Murid membina ayat mengikut jenis tertentu.
6. Murid berkongsi ayat yang dibina bersama-sama rakan dan
guru.
7. Latihan tambahan diberikan oleh guru.
Penutup
8. Murid merumuskan isi pelajaran dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn Buku Aktiviti
ABM/BBM -
PKJR SK -2.1 Jenis-jenis jalan raya
PKJR SP 2.1.3 Menjelaskan had laju kenderaan yang bergerak di setiap jenis
jalan.
PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran)

PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran)


STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual
KBAT Memahami KB Mengecam
EMK : ILMU Pendidikan Moral EMK: NILAI Kasih Sayang
PENILAIAN Hasil Kerja Murid PETA -
P&P PEMIKIRAN
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI Pdpc ditangguhkan bersama guru subjek. Guru ganti mengajarkan


murid-murid pada sesi kali ini.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)

MATA PELAJARAN SEJARAH TAHUN 4 INOVATIF

KELAS: 4 INOVATIF MINGGU: 6


TEMA/TAJUK :
MASA: 8.40 - 9.40 pagi TARIKH: 11/5/2022
Negara Malaysia
TEMPOH: 60 minit HARI: Rabu

Standard Kandungan:

1.2 Pengertian Diri dan Keluarga.

Standard Pembelajaran:

1.2.2 Menjelaskan pengertian keluarga asas dan kembangan.

1.2.3 Membandingkan peranan anggota keluarga.

K1.2.6 Menjelaskan kepentingan menghormati peranan setiap ahli keluarga.

JENIS PRAUJIAN

⮚ Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.

⮚ Kuiz SANTAI

Murid dapat:

- Menjelaskan pengertian keluarga asas dan kembangan.


OBJEKTIF
- Membandingkan peranan anggota keluarga.

- Menunjukkan kebaikan menghormati peranan setiap ahli keluarga.

SET
- Murid merujuk gambar-gambar di dalam buku teks.
INDUKSI

1. Murid dibahagikan dalam kumpulan dan perlu membuat tugasan yang diberikan.

2. Murid membuat perbentangan dalam kumpulan.

AKTIVITI 3. Guru membimbing hasil perbincangan kumpulan yang dilakukan oleh murid
PdP 4. Aktiviti share together antara rakan membantu mereka mengukuhkan kefahaman.

5. Latihan tambahan diberikan bagi kukuhkan pemahaman.

6. Murid rumuskan apa yang dipelajari pada hari ini.

PENERAPAN

Bahasa, Nilai Murni, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan
EMK
Komunikasi.

Interpersonal,
Interpersonal, Interpersonal,
KECERDA Kinestetik, Muzik,
SAN Kinestetik, Muzik, Verbal Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
PELBAGAI
Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Linguistik, Visual Ruang.
Ruang.
KHAMIS
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 5 (PKJR)

KELAS: 5k
TEMA: 2 : KESIHATAN DAN KEBERSIHAN MINGGU: 8
MASA: 7.40-8.40 pagi dan
11.30-12.00 tengah hari
UNIT: 4 : Bahaya dalam Senyap TARIKH: 12/5/2022

TOPIK: Awasi Si Comel TEMPOH: 90 minitChoose HARI: Khamis


an item.

Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK

3.2 3.2.3 Kesihatan Nilai Murni

Tema PKJR Tajuk PKJR Kod Fokus PKJR Kod HP PKJR

2.2.5
2 : Persekitaran Jalan Raya Risiko Pejalan Kaki 2.2

Aspirasi Murid:

Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti


Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional

OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):

Pada akhir PdPC murid dapat :


Murid berjaya melengkapkan peta pokok berdasarkan
Mencatat maklumat berdasarkan bahan dengan maklumat yang diberi dengan betul dan bincangkan risiko
menggunakan peta pokok. penggunaan laluan pejalan kaki dan faktor penyumbang
kepada risiko tersebut.
Menjelaskan risiko penggunaan laluan pejalan kaki.

SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:

Sebutan dan Intonasi Buku Teks: 27, BAM: 6

Menulis ( https://www.youtube.com/watch?v=CIIX9KKpdc4 )

STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI

Pengenalan:-

Murid berkongsi pengalaman memelihara kucing di tempat tinggal masing-


masing.

Aktiviti:-
Murid Tahun 5k belajar
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya bersama guru ganti. Pdpc akan
dengan tajuk pelajaran.
disambung pada kelas minggu
2. Murid diminta membuka buku teks ms 27.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang penyakit Toksoplasmosis.
hadapan disebabkan
4. Murid mencatat maklumat berdasarkan bahan dengan menggunakan peta ketidakhadiran guru (cuti
pokok. (PBD) kuarantin)
5. Murid dibimbing mengecam maklumat yang dibaca, dilihat, dan didengar.
(KBAT)
6. Murid dibahagikan tugasan secara individu.
7. Setiap murid diminta melengkapkan peta pokok tentang Toksoplasmosis PdPC pada hari ini:
berdasarkan maklumat yang terdapat dalam buku teks . (PAK 21)
Memuaskan /
8. Murid menonton klip video yang ditunjukkan oleh guru.
9. Secara berpasangan, murid membincangkan risiko penggunaan laluan Tidak memuaskan
pejalan kaki dan factor penyumbang kepada risiko tersebut. (PAK 21)
10. Murid menyenaraikan hasil perbincangan dalam buku BAM PKJR ms 6.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
BAHASA MELAYU TAHUN 3 KREATIF
MINGGU 8 TARIKH 12/5/2022
HARI Khamis
KELAS 3k MASA 8.40-9.40 pagi
10.30-11.00 pagi
TEMA KEBERSIHAN DAN KESIHATAN
TAJUK Unit 4 : Saya sihat dan bertenaga

SK 3.1 Asas menulis

5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks

SP 3.2.1 Membina dan menulis: (i) ayat,

5.1.3 Memahami dan menggunakan kata adjektif mengikut konteks: (i) jarak

(ii) perasaan

KEMAHIRAN Kemahiran Menulis


OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
- Membina dan menulis ayat.

- menuliskan kata adjektif mengikut konteks jarak dan perasaan

KRITERIA Murid dapat:


KEJAYAAN - Membina dan menulis ayat dengan merujuk bahan rangsangan.

- Menuliskan kata adjektif mengikut konteks jarak dan perasaan menggunakan


bahan.
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang kata adjektif
Aktiviti
2. Murid membina kata adjektif dibimbing oleh guru.
3. Murid menyambung ayat dengan gunakan kata adjektif
4. Latihan bersama dijalankan.
5. Persembahan jawapan masing-masing dijalankan.
6. Murid menuliskan karangan pendek menggunakan kata kerja
adjektif.
Penutup
7. Murid merumuskan isi pelajaran dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn Buku Aktiviti
ABM/BBM -
PKJR SK -2.1 Jenis-jenis jalan raya
PKJR SP 2.1.3 Menjelaskan had laju kenderaan yang bergerak di setiap jenis jalan.
PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran)

PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran)


STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual
KBAT Memahami KB Mengecam
EMK : ILMU Pendidikan Moral EMK: NILAI Kasih Sayang
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI Pdpc ditangguhkan bersama guru subjek. Guru ganti mengajarkan


murid-murid pada sesi kali ini. Sesi pembelajaran akan diteruskan
pada kelas minggu hadapan.

JUMAAT

RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN TS25

MATA
Pendidikan Kesihatan MINGGU 8
PELAJARAN
KELAS 4 INOVATIF MASA 10.30-11.30 pagi
TARIKH 13/5/2022 HARI Jumaat
TEMA 1: Kesihatan dan Reproduktif

UNIT11 : Sayangi Diri

TAJUK: Zaman Remaja (5)

KOD STANDARD 1.1 Kemahiran membuat KOD STANDARD 1.1.4 Membincangkan dan
KANDUNGAN keputusan dalam konteks PEMBELAJARA memerihal mitos berkaitan
N
kesihatan diri dan reproduktif. haid serta ihtilam.
Mengamalkan cara mengurus
diri: - Akil baligh 1.1.5 Menilai amalan terbaik
pengurusan diri apabila akil baligh.

Di akhir pdp, murid akan dapat :


- dapat menerangkan bersama-
sama rakan mengenai mitos
- menerangkan mitos berkaitan haid serta ihtilam.
OBJEKTIF berkaitan haid serta ihtilam. KRITERIA - dapat sebut sekurang-
PEMBELAJARAN - menyatakan sekurang- KEJAYAAN kurangnya 2 amalan terbaik
kurangnya 2 amalan terbaik pengurusan diri apabila akil
pengurusan diri apabila akil baligh.
baligh.

STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN

AKTIVITI 1. Murid diminta menyatakan beberapa perkara berkaitan haid dan ihtilam.
PERMULAAN
2. Jawapan murid dikaitkan dengan tajuk pembelajaran hari ini.

3. Murid menerangkan mengenai mitos berkaitan haid dan ihtilam.


AKTIVITI 4. Murid menyenaraikan dalam peta pemikiran mengenai haid dan ihtilam.
UTAMA 5. Murid menyatakan amalan pengurusan diri apabila akil baligh.
6. Murid menunjukkan sedikit lakonan pendek untuk menambah kefahaman.
AKTIVITI 7. Murid membuat refleksi pembelajaran hari ini.
PENUTUP
PEMBELAJARAN
ALAF 21
 Three Stray,
 P.
 Round Table  Peta I-Think One Stay
Koperatif  Lain – lain :
 Think, Pair –  Role Play/Main  Pembentangan
 PBL Hasil Sendiri _______________________________
Share Peranan
 P. Masteri  Hot Seat  Gallery walk  Deklamasi
Sajak/Nyanyia
 Inkuiri Pen. n
 PM.
Masalah
 Buku teks
 Kad  Internet  Radio / TV  Lain-lain : ________________________
BAHAN BANTU
manila  Eksperimen  Bola __________________________________
BELAJAR (BBB)  Powerpoi  Gambar /cerita  Field Marker _________________________________
nt

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN
MERENTASI  Kreativiti & Inovasi  TMK  Keusahawanan
KURIKULUM
(EMK)
 Membanding beza  Menghubungkait  Membuat Inferens  Membuat Keputusan
KEMAHIRAN  Membuat
 Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Rumusan
BERFIKIR Ramalan
 Menjana Idea  Mencipta Analogi  Mentafsir  Menilai

 Lembaran Kerja  Hasil Pembentangan  Lisan


PENILAIAN  Pemerhatian  folio
 Tugasan individu /  Lain – lain :
PENGAJARAN &  Kuiz kumpulan  Perbincangan ____________________
PEMBELAJARAN  Projek  Ujian  Senarai semak

 Pemikiran Kritikal
 Komunikasi
 Kreativiti dan
 Kolaboratif
ELEMEN 6K inovatif
 Karektor
 Kebangsaan

REFLEKSI  Murid 4 Inovatif dapat mengikuti pdpc bersama guru ganti. Guru subjek terpaksa cuti
kuarantin dan pembelajaran disambung pada minggu hadapan.

RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN TS25

MATA
Pendidikan Jasmani MINGGU 8
PELAJARAN
KELAS 4 Inovatif MASA 8.10 -8.40 pagi
TARIKH 13/5/2022 HARI Jumaat
UNIT 3: Johan Kategori Serangan
TAJUK: Jauh dan Dekat (1)
KOD 1.6 Melakukan KOD STANDARD 1.6.1 Menghantar bola ke
STANDARD kemahiran asas PEMBELAJARAN pelbagai jarak dan arah
KANDUNGAN permainan kategori dengan menggunakan
serangan dengan lakuan anggota badan
yang betul. dan alatan yang dibenarkan.

1.6.2 Menerima hantaran


bola dari pelbagai jarak dan
arah dengan anggota badan
dan
alatan yang dibenarkan.

5.4.1 Memilih rakan untuk


melakukan aktiviti secara
berpasangan dan
berkumpulan.

Diakhir pdp, murid akan


dapat : 1. Dapat menghantar dan
OBJEKTIF - Menghantar bola ke KRITERIA menerima bola ke
PEMBELAJAR pelbagai jarak dan arah KEJAYAAN pelbagai jarak dan arah.
AN - Menerima hantaran
bola dari pelbagai jarak
dan arah
STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN

AKTIVITI
PERMULAAN 8. Murid membuat aktiviti memanaskan badan Start a game.

9. Murid jalankan aktiviti pass dan receive the ball.


AKTIVITI
10. Murid bermain permainan kecil The Best Among The Best.
UTAMA
11. Murid melaksanakan ansur maju dan disertai aktiviti sumbang saran.
12. Murid membuat refleksi pembelajaran hari ini.
AKTIVITI
PENUTUP 13. Aktiviti menyejukkan badan.

PEMBELAJARA
N ALAF 21  Three Stray,
-P. Koperatif  Peta I-Think One Stay
 Round Table  Lain – lain :
- PBL  Role  Pembentang
 Think, Pair – ___________________________
Play/Main an Hasil
 P. Masteri Share Sendiri ____
Peranan
 Hot Seat
 Inkuiri  Gallery walk  Deklamasi
Pen. Sajak/Nyanyi
an
 PM.
Masalah
 Lain-lain : bola sepak/bola
 Buku
 Internet lembut/skitel________________
teks
 Radio / TV ________
BAHAN BANTU  Kad  Eksperimen
 Bola ___________________________
BELAJAR (BBB) manila  Gambar
 Field Marker _______
 Powerp /cerita
___________________________
oint
______

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN
MERENTASI  Kreativiti & Inovasi  TMK  Keusahawanan
KURIKULUM
(EMK)
KEMAHIRAN  Membanding  Menghubungkait  Membuat  Membuat
BERFIKIR beza  Menginterpretasi Inferens Keputusan
 Membuat
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)

MATA PELAJARAN SEJARAH TAHUN 6 INOVATIF

TEMA/TAJUK : KELAS : 6 I
MINGGU : 8

NEGARA
Mengkategori
MALAYSIA  MASA
Mencipta :
Analogi
Ramalan  Membuat Rumusan
 Menjana Idea  Mentafsir TARIKH :Menilai
 13/5/2022
Hasil 11-12 tengah hari
PENILAIANUNIT:2. NEGERI-NEGERI
Lembaran Kerja DI

 Lisan
Pembentangan HARI: Jumaat
Lain – lain :
PENGAJARANMALAYSIA
&  Pemerhatian  TEMPOH:
Tugasan
 folio
individu / 60 minit _________________
PEMBELAJARA  Kuiz kumpulan
 Perbincangan
___
N  Projek
 Ujian
 Senarai semak
Standard Kandungan:
 Komunikas  Pemikiran Kritikal
10.2 Negeri-negeri di Malaysia
i  Kreativiti dan
ELEMEN 6K
 Kolaboratif
Standard Pembelajaran:
inovatif
 Karektor  Kebangsaan

10.2.2 Menamakan ketua negeri bagi negeri-negeri di Malaysia.

K10.2.6 Menjelaskan kepentingan menghormati lambang negeri.

JENIS PRAUJIAN  murid 4I menjalankan aktiviti pdpc bersama guru ganti. Guru tidak hadir
disebabkan cuti kuarantin (anak).
⮚ Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.
REFLEKSI
⮚ Kuiz SANTAI

TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN

Murid dapat: Murid dapat: Murid dapat:

- Menamakan ketua - Menerangkan - Membentangkan


mengenai ketua negeri ketua negeri bagi
negeri bagi negeri-
bagi negeri-negeri di
negeri di Malaysia. negeri-negeri di
Malaysia.
Malaysia.
OBJEKTIF - Menyusun - Menjelaskan
kepentingan - Menjelaskan
kepentingan
menghormati lambang kepentingan
menghormati lambang
negeri. menghormati lambang
negeri.
negeri.

SET Murid berkongsi nama negeri-negeri di Malaysia.


INDUKSI Murid mengaitkan dengan ketua-ketua negeri.

1. Murid dibahagikan
dalam kumpulan dan
perlu membuat tugasan 1. Murid diberikan
3. Guru memberi
yang di berikan. peluang untuk jelaskan
penerangan dan
dan mengenali ketua
informasi kepada murid
2. Murid membuat negeri-negeri di
4. Murid bersoal jawab perbentangan dalam Malaysia.
mengenai ketua-ketua kumpulan.
2. Sesi percambahan
negeri di Malaysia.
3. Guru membimbing minda dilakukan agar
3. Murid melaksanakan hasil perbincangan murid lebih memahami
aktiviti main peranan kumpulan yang isi pembelajaran hari ini.
AKTIVITI dilakukan oleh murid.
mengenali ketua-ketua
