TAPAK RPH KPMPERKASA (3 Tapak)

Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SK SERI RELAU

SUBJEK : PEN.ISLAM TARIKH : 10.1.22 HARI : ISNIN


KELAS : 6 ILMIAH BIL.MURID : 26 Orang MASA : 9.10-10.10
TEMA : TAJUK : TASMIK
STANDARD STANDARD
: - : -
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
KRITERIA
OBJEKTIF , KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran murid dapat :
PENGUKUHAN ( TP 1,2,3 ) PENGAYAAN ( TP 4,5,6 )

1.membaca Al-quran dengan betul dan


bertajwid 1.Membaca Al-Quran
dengan betul

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


PENGUKUHAN ( TP 1,2,3 ) PENGAYAAN ( TP 4,5,6 )

1murid memperdengarkan bacaan masing-masing


dihadapan guru

2.setiap bacaan murid dirkodkan dalam buku rekod


-
masing-masing

3.muird yang telah khatam bertindak sebagai murid


turus kepada murid lain

Mengaplikasi IMPAK / REFLEKSI


KBAT :
-
Pemerhatian  ___/___ orang murid dapat menguasai objektif
PENTAKSIRAN (PBS) : pembelajaran dan diberi latihan penggayaan /
- pengukuhan.
Modul Subjek  ___/___ orang murid tidak menguasai objektif
BBM :
- pembelajaran dan diberi latihan pentaksiran
PAK-21 : -
STRATEGI : Lain-lain
SEMAKAN GURU BESAR
I-THINK : -
-
EMK :
-
PDPC TIDAK DAPAT DIJALANKAN KERANA ☐
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SK SERI RELAU
SUBJEK : PEN.ISLAM TARIKH : 10.1.22 HARI : ISNIN
KELAS : 5 ILTIZAM BIL.MURID : 26 Orang MASA : 10.30-11.30
TEMA : SIRAH TAJUK : SIFAT ITQAN NABI MUHAMMAD SAW
STANDARD STANDARD 5.2.2
: 5.2 :
KANDUNGAN PEMBELAJARAN 5.2.3
KRITERIA
OBJEKTIF , KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran murid dapat :
PENGUKUHAN ( TP 1,2,3 ) PENGAYAAN ( TP 4,5,6 )

1.mengenalpasti
1.Menyebut pengertian itqan nabi Muhammad 1.menyatakan hikmah sifat itqan nabi keunggulan sifat Itqan
SAW dengan betul Muhammad SAW dalam kehidupan harian
Rasulullah SAW

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


PENGUKUHAN ( TP 1,2,3 ) PENGAYAAN ( TP 4,5,6 )

1. Murid menjawab soalan spontan yang


diberikan oleh guru secara rawak
1. 1.murid menyusun pengertian itqan yang
diberikan oleh guru 2. Murid menulis dan menjawab soalan yang
diberikan oleh guru
2. hasil kerja murid dinilai oleh guru
Penutup

Murid menghantar hasil kerja kepada guru untuk dinilai

- IMPAK / REFLEKSI
KBAT :
-
-  ___/___ orang murid dapat menguasai objektif
PENTAKSIRAN (PBS) : pembelajaran dan diberi latihan penggayaan /
- pengukuhan.
-  ___/___ orang murid tidak menguasai objektif
BBM :
- pembelajaran dan diberi latihan pentaksiran
PAK-21 : -
STRATEGI : -
SEMAKAN GURU BESAR
I-THINK : -
-
EMK :
-
PDPC TIDAK DAPAT DIJALANKAN KERANA ☐
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SK SERI RELAU
SUBJEK : PEN.ISLAM TARIKH : 10.1.22 HARI : ISNIN
KELAS : 3 ILMIAH BIL.MURID : 29 Orang MASA : 11.30-12.3-
TEMA : SOLAT YANG SEMPURNA TAJUK : SOLAT TIANG AGAMA
STANDARD STANDARD
: 4.2 : 4.2.2
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
KRITERIA
OBJEKTIF , KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran murid dapat :
PENGUKUHAN ( TP 1,2,3 ) PENGAYAAN ( TP 4,5,6 )

Menyatakan perkara yang


1.membina catatan perkara-perkara yang membatalkan solat dengan
1.Menyatakan perkara-perkar a yang membatalkan solat dengan kemas
membatalkan solat dengan betul betul

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


PENGUKUHAN ( TP 1,2,3 ) PENGAYAAN ( TP 4,5,6 )

- IMPAK / REFLEKSI
KBAT :
-
-  ___/___ orang murid dapat menguasai objektif
PENTAKSIRAN (PBS) : pembelajaran dan diberi latihan penggayaan /
- pengukuhan.
-  ___/___ orang murid tidak menguasai objektif
BBM :
- pembelajaran dan diberi latihan pentaksiran
PAK-21 : -
STRATEGI : -
SEMAKAN GURU BESAR
I-THINK : -
-
EMK :
-
PDPC TIDAK DAPAT DIJALANKAN KERANA ☐
