Daily Lesson Plan: Mathematics Thursday Numbers and Operation 1.0 Whole Numbers Up To 100

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 7

E-RPH 2022/2023

DAILY LESSON PLAN


SUBJECT Mathematics YEAR 1 Akasia

WEEK/ DAY / DATE W1/ Thursday / 24/3/2022 TIME 0710-0810 am

THEME NUMBERS AND OPERATION


ATTENDANCE 27/28
TOPIC: 1.0 WHOLE NUMBERS UP TO 100
CONTENT STANDARDS 1.1 Quantity intuitively
LEARNING STANDARDS 1.1.1 State the quantity by comparing

LEARNING OBJECTIVES By the end of the lesson, most of the pupils will be able to:-

1. State the quantity by comparing.

SUCCES CRITERIA 1. State the quantity by comparing.

PRE-LESSON
1. The teacher explains about the objective and lesson activity.
LESSON Many And Few (Text book – Page 1-2)
DEVELOPMENT 1. Pupils listen to teacher LO.
2. Teacher explains that comparison is to find the similarity and difference between
objects.
3. In pairs, pupils are guide to identify the groups of more and less objects. (21st CA)
4. Pupils are ask to give examples of things around them of the same amount. (HOTS
5. 5. Pupils do activity book (Page 1–2). (CBA)
POST-LESSON. 6. The Teacher ask the pupils about the lesson activity.
7. Review whails have learnt today.
8. Pupils compete the worksheet given by the teacher.
TEACHING AIDS / RESOURCES Textbook, Subject Module
CROSS-CURRICULAR
ELEMENTS (CCE)
Language
MORAL VALUES Cooperation, Kind-Hearted
i – THINK MAPS
21ST CENTURY LEARNING ,
THINKING SKILLS Remembering, Understanding
LEARNING AND TEACHING Worksheet , Observation
EVALUATION
REFLECTION
15 out of 27 pupils can achieved the objective of the lesson. 12 pupils still need guidance during the lesson.

 
   4 out of
  Teaching and learning activities can’t be conducted and
   will be postponed due to: Meeting Course
   School Programme Mc
 
--------------------------
  Outdoor activities --
         
E-RPH 2022/2023

DAILY LESSON PLAN


SUBJECT Mathematics YEAR 2 Azalea

WEEK/ DAY / DATE W1/ Thursday / 24/3/2022 TIME 0710-0810 am

THEME NUMBERS AND OPERATION


ATTENDANCE 27/28
TOPIC: 1.0 WHOLE NUMBERS UP TO 100
CONTENT STANDARDS 1.1
LEARNING STANDARDS 1.1.1

LEARNING OBJECTIVES In the end of the class, pupils will be able to:

(i) Read any given number in words

(ii) Say any given number in words

SUCCES CRITERIA Pupils can:-

Read and say at least three given numbers in words and numerals correctly

PRE-LESSON 2. Pupils observe the picture on page 3 and say stories about the picture
3. Randomly, teacher asks the pupils to say the numbers from the given facts
LESSON 9. Teacher divides the pupils into small groups
DEVELOPMENT 10. Pupils carry out activities read or say any given numbers (21st CA)
11. Pupils carry out activities such as quiz or question and answer between pupils in p
say any number in words and numbers (CBA)
POST-LESSON. 12. The Teacher ask the pupils about the lesson activity.
13. Review whails have learnt today.
14. Pupils compete the worksheet given by the teacher.
TEACHING AIDS / RESOURCES Textbook, Subject Module
CROSS-CURRICULAR
ELEMENTS (CCE)
Language
MORAL VALUES Cooperation, Kind-Hearted
i – THINK MAPS
21ST CENTURY LEARNING ,
THINKING SKILLS Remembering, Understanding
LEARNING AND TEACHING Worksheet , Observation
EVALUATION
REFLECTION
Cannot be proceed.

 
   4 out of
  / Teaching and learning activities can’t be conducted and
   will be postponed due to: Meeting Course
   School Programme / Mc
 
E-RPH 2022/2023
--------------------------
  Outdoor activities --
         

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN Matematik KELAS 5 SAKURA

MINGGU / HARI / TARIKH M1/ Selasa / 24/3/2022 MASA 08.40AM-09.40AM

BIDANG NOMBOR DAN OPERASI KEHADIRAN 27 /28


E-RPH 2022/2023
NOMBOR BULAT DAN OPERASI
TAJUK
ASAS

STANDARD KANDUNGAN 1.1 Nilai nombor

1.1.1 Menyatakan nombor hingga 1 000 000:


STANDARD PEMBELAJARAN
(i) Membaca sebarang nombor dalam perkataan.
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Menyatakan nombor hingga 1 000 000:


(i) Membaca sebarang nombor dalam perkataan.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat membaca sebarang nombor dalam perkataan.
Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan objektif
SET INDUKSI pelajaran dan kriteria kejayaan.

1. Murid membaca dan memahami maklumat pada buku teks dengan bimbingan guru.
Guru menjalankan aktiviti berdasarkan buku teks.
2. Guru memberi penerangan cara menyebut nombor dalam angka dan perkataan
hingga 1 000 000
3. Murid membaca satu baris ayat yang mengandungi bilangan sesuatu perkara dalam
perkataan (Seramai seratus ribu penonton yang hadir ke stadium untuk menonton

PERKEMBANGAN bola)
PEMBELAJARAN 4. Murid disoal mengenai cerita tersebut (Berapakah bilangan penonton bola di stadium?)
5. Murid dikehendaki menyebut bilangan penonton tersebut yang dinyatakan dalam
perkataan
6. Guru memaparkan soalan dalam bentuk ayat yang lain pada slaid
7. Guru menjalankan aktiviti menyebut nombor secara rawak menggunakan kad
nombor dalam perkataan secara berkumpulan menggunakan soalan lain.

1. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti

PENUTUP 2. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.


3. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BANTU MENGAJAR (BBM) Buku Teks, Buku Latihan

ELEMEN MERENTAS Keusahawanan


KURIKULUM (EMK)

NILAI MURNI Bertolak Ansur, Kerjasama

PETA PEMIKIRAN i-THINK Peta Buih


AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD Round Table
KE-21

TAHAP PEMIKIRAN Memahami, Menilai

PENILAIAN PEMBELAJARAN
Textbook , Hasil Kerja
DAN PENGAJARAN

REFLEKSI
E-RPH 2022/2023
                           
20 daripada 27 orang murid berjaya mencapai objektif yang telah ditetapkan. 7 orang murid lagi masih memerlukan
  bimbingan daripada guru berkenaan topik pembelajaran pada hari itu.  
     
  Catatan :  
   Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus   

   Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit  


   Aktiviti Luar Guru Pengiring   

           

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN Matematik KELAS 6 MELATI

MINGGU / HARI / TARIKH M1/ Khamis / 24/3/2022 MASA 11.00-12.00PM

BIDANG Nombor dan Operasi KEHADIRAN 25 /28


E-RPH 2022/2023
TAJUK Jom Belajar Guna Kalkulator

STANDARD KANDUNGAN 1.1 Aplikasi sebarang nombor

Mewakilkan penggunaan kalkulator bagi menyelesaikan pengiraan
STANDARD PEMBELAJARAN
termasuk pembundaran dan pola nombor.
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Mewakilkan penggunaan kalkulator bagi menyelesaikan pengiraan termasuk


pembundaran dan pola nombor.
Murid dapat mewakilkan penggunaan kalkulator bagi menyelesaikan 2 pengiraan termasuk
KRITERIA KEJAYAAN
pembundaran dan pola nombor dengan betul.
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan objektif
SET INDUKSI pelajaran dan kriteria kejayaan.

2. Murid diterangkan mengenai konsep penggunaan kalkulator bagi menyelesaikan


pengiraan termasuk pembundaran dan pola nombor.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Latih Diri, muka surat 5)
4. Murid dibahagikan secara berempat dalam satu kumpulan.
PERKEMBANGAN
PEMBELAJARAN 5. Murid bergilir-gilir memberikan respons atau menyelesaikan masalah pembundaran
dan pola nombor dengan menulis di kertas yang sama dan menggunakan pen atau
pensil yang sama.
Wakil kumpulan membentangkan hasil respons di hadapan kelas

6. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti

PENUTUP 7. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.


8. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BANTU MENGAJAR (BBM) Buku Teks, Buku Latihan

ELEMEN MERENTAS Keusahawanan


KURIKULUM (EMK)

NILAI MURNI Bertolak Ansur, Kerjasama

PETA PEMIKIRAN i-THINK Peta Buih


AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD Round Table
KE-21

TAHAP PEMIKIRAN Memahami, Menilai

PENILAIAN PEMBELAJARAN
Textbook , Hasil Kerja
DAN PENGAJARAN

REFLEKSI
E-RPH 2022/2023
                           
  Sesi perkenalan tajuk Matematik..  
     
  Catatan :  
   Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus   

   Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit  


   Aktiviti Luar Guru Pengiring   

           

You might also like