Lesson Plan Ts25 Ke-39

Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Anda di halaman 1dari 3

SK BUKIT GELUGOR (TS25 2.

0)

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN MINGGU KE 39

Mata Pelajaran: Matematik Tema: Ruang Kelas: 4 Nilam Tarikh: 28/9/17


Topik: Garis selari dan Masa: 7.40-8.40 Hari: Khamis
garis serenjang

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Kerajinan, Hubungan Rentasan Kurikulum:


15.2 (i) bersungguh-sungguh

Aspirasi Murid:
Pengetahuan Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Berfikir Memimpin Dwi bahasa Kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir PdPc, murid dapat: Murid berjaya menjawab 7 daripada 10 soalan
Mengenal dan menamakan garis selari dan berkenaan menamakan garis selari dan garis
serenjang pada bentuk 2D. serenjang.

Konsep/Perbendaharaan Kata Utama: segi empat Bahan Bantu Belajar/Sumber: Kad nombor
tepat, segi empat sama, segi tiga, sudut, sisi dan
bucu

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi

Aktiviti Permulaan 1. Guru menyoal tentang topik pelajaran lepas (jenis-


jenis sudut).
2. Murid ditunjukkan suatu gambar yang mempunyai
garis selari dan garis serenjang.
3. Murid diminta menyatakan perbezaan kedua-dua
garis tersebut.
Aktiviti Utama 1. Murid dijelaskan dengan maksud garis selari dan
garis serenjang.
2. Murid diajar cara melukis garis selari dan garis
serenjang.
3. Murid jug ditunjukkan cara mengenal pasti garis
selari dan garis serenjang.
4. Soalan dan latihan diberikan sebagai pengukuhan.
Bimbingan diberikan kepada murid yang lemah.

Aktiviti Penutup 1. Guru meminta murid menyemak jawapan mereka. REFLEKSI


2. Murid membuat kesimpulan berkaitan
pembelajaran.

Kerja Susulan Murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


Buku aktiviti/soalan Buku aktiviti
dalam buku teks
SK BUKIT GELUGOR (TS25 2.0)

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN MINGGU KE 39

Mata Pelajaran: Sejarah Tema: Tokoh Terbilang Kelas: 4 Baiduri Tarikh: 28/9/17
Topik: Tugas dan Hari: Khamis
peranan tokoh terbilang Masa: 9.40-11.00

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Kerajinan, Hubungan Rentasan Kurikulum:


5.1.3, K5.1.6, K5.1.5 bersungguh-sungguh

Aspirasi Murid:
Pengetahuan Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Berfikir Memimpin Dwi bahasa Kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir PdPc, murid dapat: Murid berjaya menyatakan 5 daripada 7 peranan
menyatakan peranan jawatan tokoh-tokoh jawatan tokoh-tokoh terbilang dalam
terbilang dalam membangunkan KMM dan membangunkan Kesultanan Melayu Melaka.
menjelaskan tentang nilai-nilai murni masyarakat
dahulu yang dapat dicontohi.

Konsep/Perbendaharaan Kata Utama: Sultan, Bahan Bantu Belajar/Sumber: Buku teks


Laksamana, Bendahara

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi

Aktiviti Permulaan 1. Guru menyoal murid tentang topik pelajaran lepas.


Kuiz.
2. Murid diminta mengingat kembali akan piramid
kedudukan tokoh terbilang Zaman KMM.

Aktiviti Utama 1. Murid diminta membaca buku teks halaman 105-


107.
2. Kemudian, murid diminta mengeluarkan nilai-nilai
murni yang terdapat dalam petikan yang telah
dibaca.
3. Murid perlu menghasilkan peta i-Think berkenaan
nilai-nilai murni tersebut.
4. Murid juga boleh melakukan aktiviti tersebut secara
kolaboratif.
5. Latihan.

Aktiviti Penutup 1. Guru meminta murid menyemak jawapan mereka. REFLEKSI


2. Murid membuat kesimpulan berkaitan
pembelajaran.

Kerja Susulan Murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


SK BUKIT GELUGOR (TS25 2.0)
