RPH Lesson Study

Unduh sebagai doc, pdf, atau txt
Unduh sebagai doc, pdf, atau txt
Anda di halaman 1dari 4

Toolkit LS 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN [RPH]

Sekolah Tarikh
Kelas Waktu
Saiz kelas Tempoh (minit)
Mata Pelajaran Bidang Pembelajaran
Topik

Objektif 1.
Pembelajaran
2.

Kriteria Kejayaan

Kemahiran Saintifik /
Kemahiran Berfikir Menjana idea

Sikap Saintifik /Nilai


Murni/Nilai Patriotisme Cinta Akan Negara.

(1) Rujukan Buku Teks,


Sumber Pengajaran dan
(2) Alat Eco Smart/Powerpoint
Pembelajaran
(3) Bahan Lembaran kerja/ Buku aktiviti
Pendekatan Koperatif,berpusatkan murid, perbincangan
Pengajaran

1
Toolkit LS 1

Perkembangan Kandungan / Proses Pengajaran dan Pembelajaran


Jangkaan Pemikiran Catatan/Nota
Pengajaran Konsep (Tindakan Guru dan Aktiviti Murid)
Murid
1. Minta murid melafazkan bacaan 1. Murid melafazkan Rukun
Fasa 1 Lafaz ikrar ikrar Rukun Negara. Negara satu persatu.
Rukun Negara
SET INDUKSI / Sesi soal jawab tentang Rukun 2. Murid memfokuskan
PENGENALAN Negara Rukun Negara yang kedua
(5 minit) iaitu Kesetiaan Kepada
2. Murid dan guru berbincang Rukun Raja dan Negara.
Negara dan guru mengaitkan dengan tajuk.

Fasa 2 Petikan Istana 1. Murid membaca petikan secara Murid melibatkan diri
Negara individu dengan lancar, dan suara secara aktif dalam sesi
PERKEMBANGAN yang jelas. tersebut
(Penerokaan)
(15 minit) 2. Murid membaca petikan secara
kumpulan dengan lancar, dan suara
yang jelas.

3. Guru membimbing murid bercerita


tentang Istana Negara dengan
sebutan yang jelas menggunakan
ayat tunggal dan ayat majmuk.

4. Murid mengecam ayat tunggal dan


ayat majmuk.

2
Toolkit LS 1

1. Guru membimbing murid membaca Murid member


Fasa 3 dan memahami maklumat untuk maklumbalas terhadap
mengenal pasti pertautan idea dan penerangan guru
PERKEMBANGAN memindahkan maklumat
(Penerangan)
( 15 minit)

Fasa 4 Kit pembelajaran 1. Murid dibahagikan kepada 2


-peta I think kumpulan kecil dan memindahkan
PERKEMBANGAN -papan putih maklumat berdasarkan petikan
(Aplikasi / -pen marker menggunakan peta I-think .
Penelitian) -lembaran kerja 2. Murid membentangkan hasil kerja.
( 20 minit) Murid membina ayat tunggal dan
ayat majmuk secara lisan.
3. Murid melengkapkan lembaran
kerja/ buku aktiviti .

3
Toolkit LS 1

rumusan 1.Murid membuat refleksi dan


Fasa 5 kesimpulan apa yang dipelajari pada
hari ini.
PENUTUPAN
(Pentaksiran)
( 5 minit)
