Rangkuman dokumen ini memberikan contoh penulisan rancangan pelajaran harian (RPH) mata pelajaran matematik untuk tahun 5. RPH ini membincangkan topik pendaraban dua nombor hingga 1,000,000 dengan objektif agar murid dapat mendarab nombor hingga dua digit, 100, dan 1000. Aktiviti pembelajaran terdiri daripada menonton video cara pendaraban, mengerjakan kuiz, dan berbincang soalan dalam kumpulan sambil men
0 penilaian0% menganggap dokumen ini bermanfaat (0 suara)
134 tayangan1 halaman
Rangkuman dokumen ini memberikan contoh penulisan rancangan pelajaran harian (RPH) mata pelajaran matematik untuk tahun 5. RPH ini membincangkan topik pendaraban dua nombor hingga 1,000,000 dengan objektif agar murid dapat mendarab nombor hingga dua digit, 100, dan 1000. Aktiviti pembelajaran terdiri daripada menonton video cara pendaraban, mengerjakan kuiz, dan berbincang soalan dalam kumpulan sambil men
Rangkuman dokumen ini memberikan contoh penulisan rancangan pelajaran harian (RPH) mata pelajaran matematik untuk tahun 5. RPH ini membincangkan topik pendaraban dua nombor hingga 1,000,000 dengan objektif agar murid dapat mendarab nombor hingga dua digit, 100, dan 1000. Aktiviti pembelajaran terdiri daripada menonton video cara pendaraban, mengerjakan kuiz, dan berbincang soalan dalam kumpulan sambil men
Rangkuman dokumen ini memberikan contoh penulisan rancangan pelajaran harian (RPH) mata pelajaran matematik untuk tahun 5. RPH ini membincangkan topik pendaraban dua nombor hingga 1,000,000 dengan objektif agar murid dapat mendarab nombor hingga dua digit, 100, dan 1000. Aktiviti pembelajaran terdiri daripada menonton video cara pendaraban, mengerjakan kuiz, dan berbincang soalan dalam kumpulan sambil men
Unduh sebagai DOCX, PDF, TXT atau baca online dari Scribd
Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Anda di halaman 1dari 1
CONTOH PENULISAN RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)
MATEMATIK KSSR TAHUN 5
TAHUN/ MASA/ MATA PELAJARAN
KANDUNGAN
Tahun 5 Pintar
Bidang : Nombor dan Operasi
8:50 9:50 pagi
Tajuk
60 minit Matematik
IMPAK / CATATAN
Standard Kandungan : 4.1 Pendaraban dua nombor
Refleksi : 25 / 30 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang ditetapkan pada hari ini.
Standard Pembelajaran : 4.1 (i) Mendarab sebarang nombor
dengan nombor hingga dua digit, 100 dan 1000 dan hasil darabnya hingga 1 000 000 termasuk membuat anggaran.
5 orang murid diberi latihan
pemulihan untuk kemahiran ini.
Objektif Pembelajaran : Di akhir PdP murid dapat mendarab
sebarang nombor hingga dua digit, 100 dan 1000.
: Darab Hingga 1 000 000.
Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran :
1. Murid ditunjukkan video cara membuat sifir 1 hingga 9 bagi mengimbas kembali operasi darab yang mereka belajar pada tahun lepas. 2. Murid ditunjukkan cara yang betul melakukan pendaraban dan ditunjukkan pelbagai teknik untuk melakukan pendaraban (Murid dibahagikan kepada 6 kumpulan untuk berbincang teknik yang ditunjukkan). 3. Murid diminta menjawab kuiz yang terdapat dalam VLE dan diedarkan lembaran kerja. 4. Murid berbincang lembaran kerja yang diberikan sambil bermain permainan yang disediakan di dalam VLE berkaitan pendaraban. 5. Guru membuat rumusan dengan menunjukkan video pelbagai kaedah dalam melakukan pendaraban. Elemen Merentas Kurikulum : Kreativiti dan Inovasi Bahan Bantu Belajar : VLE, Komputer Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran : Melalui aktiviti secara kumpulan dan individu bagi pendaraban mengikut tahap penguasaan yang ditetapkan dalam DSKP.